O firmie

Na bazie naszych rodzinnych gospodarstw utworzyliśmy Spółdzielnię Produktów Rolnictwa Ekologicznego. Trzy gospodarstwa położone są w zachodniej części Polski, w okolicy Grodziska Wielkopolskiego, w dolinie rzeki Mogilnicy i gospodarują na powierzchni ponad 280 ha . Kolejni dwaj członkowie to gospodarstwa rodzinne położone we wschodniej części Polski, w okolicach Leżajska i posiadają areał ponad 20 ha. W okolicach Wągrowca prowadzi swoje 10,5 ha gospodarstwo rodzinne szósty członek naszej Spółdzielni. 

W promieniu co najmniej 40 km nie ma przemysłu i firm , które mogłyby zanieczyszczać środowisko. W związku z tym warto było, uzyskać certyfikat GOSPODARSTWA EKOLOGICZNEGO.

W ciągu ostatnich 10 lat przekształcaliśmy produkcję z typowo rolniczych upraw jak zboża i rośliny oleiste w kierunku upraw warzyw, ziół, roślin strączkowych i motylkowych, wraz z pasieką pszczół, hodowli bydła mięsnego i trzody chlewnej (rasy Złotnicka Pstra ) oraz dużej towarowej plantacji wikliny – Salix viminalis( 40 ha ).

Dzięki nowatorskim metodom upraw nasze gospodarstwa od wielu lat nie stosują sztucznych nawozów mineralnych  oraz chemicznej ochrony roślin. Celem uzyskania dobrych plonów stosujemy wyłącznie :

  • nawozy organiczne,

  • szczepionki symbiotycznych mikroorganizmów,

  • autorskie płodozmiany,

  • współrzędność upraw ( na jednym polu uprawiane są dwa i więcej gatunków ).

Od kilku lat współpracujemy z wytwórcami ekoproduktów np. oleju z pestek dyni, kasz oraz szerokiej oferty ziaren na kiełki, suszonych i liofilizowanych ziół i warzyw.

Specjalizując się w produkcji ekosurowców posiadamy odpowiednie suszarnie, maszyny do czyszczenia i sortowania , łuszczarkę do produkcji kaszy gryczanej na zimno.

Nasza idea to możliwość przetwórstwa dużych i jednolitych partii surowców, z których powstanie zdrowa żywność, dodatki paszowe oraz zioła.

GOSPODARSTWA

Kontakt

    Wolkowo 13 , 64-060 Wolkowo
                    Prezes Roman Bartkowiak

     biuro@ekorolna.pl

   +48 513 145 067